Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tomáš Kupec

Fašizoidní levice - hrozba současnosti

Definuje-li někdo míru naši svobody, nejsme ničím jiným než jeho otroky. Stát má dohlížet, aby takto nikdo naší svobodu neomezoval, ovšem paradoxně je to nejčastěji on, kdo si nárokuje právo nás vychovávat a dohlížet na „správnost našeho rozhodování“. Jsem rád, že se nyní daří poukazovat na pramen, z kterého toto pojetí státu a společnosti vychází, že si lidé začínají uvědomovat, že státní moc si přeje levice a že naopak společnost, kde je základem člověk se svobodnou vůlí, je modelem pravice. Je proto také potěšující zaznamenávat zvýšené množství hlasů, které současnou politickou reprezentaci odmítají považovat za reprezentanty pravicových idejí. Je to bezpochyby správný závěr, podíváme-li se na činnost Nečasovy vlády, která v kolizi s pravicovými idejemi zavádí nové daně, ty stávající zvyšuje, bez naší vůle deleguje pravomoci na Evropskou unii, a co je nejhorší, předkládá rozpočty, které nás jako národ i jako jednotlivce směrují prostřednictvím zadlužování do finančně-politického otroctví. Abych nebyl nespravedlivý, stejně tak nepravicovou vládou byla vláda Miroslava Topolánka nebo Jana Fišera, kteří na svobodě jednotlivce páchali možná ještě větší zločiny než nynější vláda. Jediným viditelným skutečně pravicovým premiérem u nás byl pouze nynější prezident Václav Klaus, jemuž vděčíme, ať už si to připouštíme nebo ne, za mnohé naše ještě existující svobody. Ty by jistě za potencionální dominance tehdejší levice a neexistence pravicového vůle velmi snadno zanikly.

2.8.2011 v 18:35 | Karma článku: 22.81 | Přečteno: 2192 | Diskuse

Tomáš Kupec

Dotace jsou nástroj levice k zotročení lidu

Základním rozdíl mezi idejemi levice a pravice je v míře svobody, kterou si představují pro společnost. Pravice dává důraz na individuální svobodu, levice naopak tíhne k rodičovskému zvyku ji omezovat. Další vystižná charakteristika tvrdí: „Pravice definuje zákonem kroky, které nesmíme činit. Levice naopak jim definuje to, co činit smíme.“ Je tedy zřejmé, která strana dává větší manévrující prostor člověku se svobodně rozhodovat, která strana má demokratické rozhodování postavené na svobodném lidu a která na zotročeném. Protože se čím dále více zajímám spíše než o informatiku, kterou studuji o problémy společnosti, zvolil jsem si za závěrečnou práci téma, ve kterém se o ně mohu alespoň z části dotýkat. Má práce se soustředila na odhalování příčin rozmachu některých specializovaných technologií v našem školství a důsledky, které zvýšený zájem o ně přináší. V rámci mého bádání po informacích jsem se nejednou setkal s kontroverzními kroky zástupců škol a úřadů, které hraničily nejen s morální legitimitou. Veškeré problémy, na které jsem narazil, měly vždy jednoho společného jmenovatele. Byly jim dotace.

16.7.2011 v 0:06 | Karma článku: 20.23 | Přečteno: 1072 | Diskuse

Tomáš Kupec

Revizionismus Íránského prezidenta, Dr. Mahmuda Ahmadínedžáda

V roce 2006 Der Spiegel uskutečnilo interview s Íránským prezidentem. Jeho záznam sklidil a stále sklízí velký úspěch. Íránský prezident, Mahmud Ahmadínedžád, pro jedny zlosyn, pro druhé symbol spravedlnosti a moudrosti, v něm prokázal, že má bezpochyby schopnost vyvolávat u svých posluchačů různorodou škálu velmi silných emocí. Byť jsem se k interview s tímto významným perským akademikem a nynějším prezidentem dostal již před nějakou dobou, rád bych se k němu nyní vrátil, a to hlavně pro ty z nás, kteří ještě neměli příležitost seznámit se s prezidentovými názory. Při té příležitosti chci vyzvednout zejména jednu z jeho částí, která ve své jednoduché logice skrývá zajímavé a nepopulárně stavěné názorové konstrukce.

15.7.2011 v 14:18 | Karma článku: 15.81 | Přečteno: 1333 | Diskuse

Tomáš Kupec

Veřejný protest ve věci „Bátora“

Dnes jsem na studentském portále Ostravské univerzity zaregistroval dokument, ve kterém Studentská komora Rady vysokých škol (SK RVŠ) podporuje odmítavé stanovisko Vědecké rady FF UK k angažování Ladislava Bátory na MŠMT. To mě nemohlo nechat chladným, proto jsem poslal prof. RNDr. Jiří Močkořovi, DrSc. rektorovi OU toto prohlášení, protest, či výzvu:

26.3.2011 v 0:28 | Karma článku: 31.70 | Přečteno: 2138 | Diskuse

Tomáš Kupec

Libye - ideový šovinismus globalizátorů

Dokud se arabské země hodily globalizátorům do mozaiky jejich politických hrátek, nebyly z jejich strany v přímém ohrožení. Ovšem nyní, kdy se dosáhlo určité arabské demoralizace a povedlo se částečně demontovat jejich celkovou soudržnost, jsou na řadě další kroky dlouhodobé strategie, která má v této fázi za úkol, vypořádat se s těmito nyní již nepotřebnými (opotřebovanými) nástroji - autoritami arabského světa.

25.3.2011 v 3:50 | Karma článku: 18.05 | Přečteno: 1184 | Diskuse

Tomáš Kupec

Klaus je ten z Václavů, kdo si zasluhuje Nobelovu cenu za mír

Dnes po vyjádřeních exprezidenta Havla i současného prezidenta Klause k možné vojenské intervenci v Libyi jsem se utvrdil v názoru, že humanita a rozum jsou vlastnostmi Václava Klause nikoliv prvně jmenovaného.

7.3.2011 v 15:18 | Karma článku: 29.14 | Přečteno: 2246 | Diskuse

Tomáš Kupec

Nepřímý argument proti centrálně řízené Evropě

Tento příspěvek jsem se rozhodl napsat v době, kdy jsem sbíral podklady pro mou bakalářskou práci, ve které analyzuji využívání interaktivních tabulí ve vzdělávání. Procházel jsem základní i střední školy, debatoval se zástupci managementů i jednotlivými učiteli, navštívil město i obecní úřad. Vše proto, abych mimo jiné pochopil princip hospodaření škol, abych si udělal obrázek o jejich strategickém uvažování.

7.3.2011 v 13:24 | Karma článku: 23.33 | Přečteno: 1846 | Diskuse

Tomáš Kupec

Několik důvodů proč se bát globální vlády.

Tradičním zvykem úzkého intelektuálního proudu u nás i ve světě je předkládat prostřednictvím médií účelovou argumentaci ve prospěch záměru, nastolit celosvětovou vládu. Velmi dovedně každý den prostřednictvím médii tak tito intelektuálové masírují postoj společnosti k vlastním svobodám a právům, aby proces globální integrace byl přijat bez výrazných komplikací a zástupci lidu nastolený nový řád, mohl pak být sofistikovaně prohlašován za demokraticky zvolený. Jak z nadpisu článku vyplývá, nejsem příznivcem této ideje, a proto jsem se rozhodl oponovat tomuto volání po novém uspořádání světa sepsáním pár protiargumentů.

1.1.2011 v 2:35 | Karma článku: 21.92 | Přečteno: 1160 | Diskuse

Tomáš Kupec

Lid KLDR i lid Iránu jsou existence a suverenity hodné společnosti!

Dneska jsem se rozhodl troufale pustit do silně kontroverzního tématu. Přivedly mě k němu zejména zahraniční a česká média, která se v poslední době až příliš jednostranně v obavách zamýšlejí, jestli KLDR nebo Irán finálně vyprovokují zahájení válečného konfliktu. Jen málokteré médium se ale také zamýšlí, zdali by konflikt například s USA byl nutný a z americké strany nějak ospravedlnitelný, jestli tyto západem odsuzované země mají stejné právo jako ty západní na zachování vlastní svrchovanosti, suverenity a vypěstovaného společenského řádu. Zdali jakožto suveréni státy mají právo jako ty „západní“ na rozvoj hospodářství, společnosti a obrany podle vlastních představ.

23.12.2010 v 15:20 | Karma článku: 17.34 | Přečteno: 1913 | Diskuse

Tomáš Kupec

Nenechme se oklamat unionisty, národní stát je stále životaschopný.

Zbrklá ideová nenasytnost Evropské unie respektive jejich vlivných představitelů je příčinou jejího aktuálního ekonomického a politického úpadku. Euroskeptici a realisté si to velmi dobře uvědomují a na jejich tvářích se tak mohla konečně objevit malá známka naděje, že tento kolosální projekt nebude mít dlouhou budoucnost. Dochází tak pomalu ale jistě na nepopulární vizionářské prognózy prezidenta Václava Klause, který téměř každý omyl Unie dokázal v minulosti jako jeden z prvních správně rozpoznat, popsat a tak na ně hlasitě v dobrém úmyslu upozornit.

18.12.2010 v 12:59 | Karma článku: 16.90 | Přečteno: 1085 | Diskuse

Tomáš Kupec

Podle České televize děti mají právo umírat hlady, ale ne pracovat.

3. prosince po druhé hodině ráno jsem shlédl pořad Ekonomika CT24, kde mě zaujala část o ubohých čínských dělnících, které tamější továrny zotročují, ponižují a téměř neplatí, jen abychom my tady v Evropě mohli mít o Vánocích levné hračky pro své děti.

3.12.2010 v 5:19 | Karma článku: 29.32 | Přečteno: 2157 | Diskuse

Tomáš Kupec

Václav Havel - ničitel české státnosti a škůdce národa

Při volbě pražského primátora se opět ukázalo, co jsem předpokládal, že v republice jsou dvě základní ideové skupiny. Svobodomyslní lidé a ovčané „rabína“ Havla. Žiji a studuji v Ostravě, kde mi rovněž nevoní koaliční spolupráce mezi ODS a ČSSD, to z mnoha zde nepodstatných důvodů. Ovšem volby jsou volby a možnosti politické spolupráce jsme jim vytvořili my voliči sami, tedy mohu jen kultivovaně vyjádřit svůj názor a nezpochybňovat ústavu České republiky.

1.12.2010 v 2:22 | Karma článku: 37.13 | Přečteno: 3577 | Diskuse

Tomáš Kupec

Karel Schwarzenberg – kolaborant, špión, zrádce nebo prezident?

Bohužel, pro některé právě vhodný kandidát na prezidenta republiky. Což je ale dosti závažná myšlenka, která nás automaticky povinuje prověřit, zdali je skutečně ten vhodný člověk na nejvyšší a nejváženější pozici ve společnosti. Rád bych proto dnes pootevřel možná již uzavřené téma auditů firmou Kroll, kterou si osobně vybral právě náš pan kníže, předseda TOP09.

27.11.2010 v 2:18 | Karma článku: 34.45 | Přečteno: 3432 | Diskuse

Tomáš Kupec

Pane Pehe, prezident je vlastenec, vy jste zrádce!

Sotva začala veřejná debata na téma vytvoření jedné světové vlády, náš prezident proti tomu ostře vystoupil, vystoupil jako pravá hlava státu, hájil naši vlast, naše životy a svobody. Vyjádřil se kriticky k plánu vytvoření jedné fašistické světové vlády jak na zasedání OSN, tak například včera na summitu ASEM (Asia-Europe Meeting). Pan prezident v pravou chvíli hájí naše zájmy a snaží se odvrátit hrozbu zániku našeho státu, brání naše občanské svobody a práva, děkují mu za to.

5.10.2010 v 14:45 | Karma článku: 34.27 | Přečteno: 2598 | Diskuse

Tomáš Kupec

Nečekejme na rozpad EU, utečme z ní co nejdříve!

Říkali nám, že EU nebude stát, ale organizace, ve které půjde o spolupráci. A teď máme evropský „superstát“, máme evropskou občanskou společnost, máme evropského prezidenta a evropský parlament. Říkali nám, že o sobě budeme stále rozhodovat sami, že budeme mít stále vlastní suverenitu, že nám náš prezident lže a nemáme mít žádné směšné obavy. On nám nelhal, rok po podpisu lisabonské smlouvy máme finance pod dohledem EU, společné hospodaření, vizi jednotné obrané politiky, kdy armáda nebude pod naší kontrolou, ale pod kontrolou EU, jejichž vrcholní představitelé se do funkcí dosazují sami navzájem, jak se jim to hodí.

30.9.2010 v 21:16 | Karma článku: 38.25 | Přečteno: 3666 | Diskuse

Tomáš Kupec

Dočkáme se světové vlády už v roce 2012, v roce změn?

Vzpomínám si na dobu, kdy jsem byl za své názory o budoucí existenci evropského státu a v následnosti několika let pak „vize“ vzniku globální vlády „pranýřován“ a zesměšňován z každé strany, se kterou jsem v té době vedl nějakou polemiku či hovory otírající se právě o toto téma. Myšlenka evropského státu s prezidentem, parlamentem a dalšími atributy, jenž jej charakterizuji, byla zkrátka příliš absurdní, nepředstavitelná a tehdejším viděním světa neuchopitelná. Lidé kolem mně ji nedokázali v tempu události pojmout jako skutečnou. Ovšem nyní to pro ně (nás) již není pouhá utopická představa či jiná fikce ale realita, se kterou se každý vypořádáváme po svém.

28.9.2010 v 16:30 | Karma článku: 15.73 | Přečteno: 1191 | Diskuse

Tomáš Kupec

Městská policie v Ostravě nesmí vyvěšovat vlajku ČR, ovšem EU musí!

Tentokrát jsem to cestou do centra Ostravy kolem ředitelství Městské policie už nepřešel pouhým osobním zachmuřením a odhodlal se informovat o důvodech, které vedou Městkou policii, že nad vstupem do svého hlavního sídla vyvěšují pouze vlajku Evropské unie a symbol města.

24.9.2010 v 21:57 | Karma článku: 28.55 | Přečteno: 2580 | Diskuse

Tomáš Kupec

Pane Havle, jste si vědom důležitosti svobody našeho národa?

Podle mě je to velmi důležitá otázka, a to pro nás všechny, zvláště v době, kdy někteří z těch, kteří prožili část svého života v socialistické společnosti, nebyli s ní ideově spříznění a tehdy jednohlasně po svobodě volali, nyní často ve svých filozofických a ideových manifestech nejen připouštějí její alternativní výklady, ale dokonce navrhují či přehlížejí její omezování za účelem prosazování svých nejvýrazněji globalistických idejí a představ o novém společenském uspořádání.

18.9.2010 v 0:45 | Karma článku: 17.73 | Přečteno: 1464 | Diskuse

Tomáš Kupec

Havlův neomarxismus

Boj neomarxistů u nás především havlistů (česká frakce pseudointelektuálního neomarxismu) za novou tvář světa, světa kde „utlačované“ skupiny lidí získají tzv. „patřičné místo“, kde anormality jako homosexualita budou přirozenosti a kde se příroda bude po desetiletích špinavého nekontrolovatelného ekonomického a vědeckého pokroku opět „zdravě zelenat“, začíná viditelně přiostřovat.

14.9.2010 v 17:10 | Karma článku: 27.56 | Přečteno: 1803 | Diskuse

Tomáš Kupec

Kalousek zasluhuje pořádných pětadvacet

Pan ministr financí pod obrazem ctnostného rytíře přišel krátce po povodních s myšlenkou stokorunového příspěvku do speciálního povodňového fondu. Tvářil se jako solidaritou propěchovaný lidumil a kde mohl, prezentoval tuto myšlenku jako téměř neodmítnutelný projev základní lidské solidarity a slušnosti.

26.8.2010 v 16:59 | Karma článku: 24.40 | Přečteno: 1557 | Diskuse


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.