Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Leváctví z Bruselu: referendum pouze je-li názor obyvatel nezávadný

2. 11. 2011 13:06:00
Vážení občané, český národe, už jste se dovtípili, jakou úlohu hraje slovo demokracie v Evropské unii? Dovolím si odpovědět za vás. Demokracie je zde prázdný výraz, jehož častým vyslovováním se v současné politice legitimizují nedemokratické posuny ve společenském uspořádání. V poslední době je častěji tento výraz pouze teoretického charakteru a jeho praktická funkcionalita je častěji iluzí než skutečnou realitou.

Referendum v Řecku

Nenecháme-li současné události v Řecku proplout bez povšimnutí, máme zřetelný a nenapadnutelný příklad leváctví unijních vůdců. Řecký stát si totiž svéhlavě dovolil zachovat v demokratickém duchu a plánuje uspořádat referendum o akceptaci finanční výpomoci z EU. Důvod, proč se Řecko rozhoduje takto postupovat, je velmi výmluvný. Pomoc je totiž podmíněná proběhnutím sérii legislativních změn, které jsou pro řecký stát a jeho obyvatele zásadního charakteru. To nemluvě o skutečnosti, že si mnozí unii vyhrožovaný státní bankrot („ekonomický restart“) vlastně přejí. Řekové tak mají plné právo se svéprávně rozhodnout (nejlépe v referendu), jakým směrem se chtějí vydat a zdali si přejí zpět svou národní měnu. Unie by měla být za tento projev demokratického uvažování ráda, ne jej blokovat a dehonestovat.

Lisabonská smlouva

Jak je vidno, právo rozhodovat o zásadních záležitostech našeho života nám je dopřáváno pouze za té podmínky, že je naše vůle zajedno s vůli Bruselu. Tento urážlivý vzkaz koneckonců přijímáme opakovaně po celou dobu našeho členství v unii. Což je také zároveň jasná signalizace, že samotné členství v ní bylo a je velkou chybou a krokem zpět k totalitní společnosti. Naše republika byla nedávno také jako Řecko v pozici, kdy jejím občanům bylo upíráno rozhodnout se, jakou strukturu má mít náš stát a kam bude kráčet vývoj naši společnosti. Bylo nám upřeno hlasovat o přijetí Lisabonské smlouvy, která následně zásadně oslabila suverenitu České republiky jako nezávislého státu, a která nás zavázala kráčet tam, kam leváci z Bruselu ukážou.

Pokud se v nějakém státu povedlo i přes protesty Bruselu uspořádat referendum o přijetí této smlouvy. Hlasování probíhalo cyklicky tolikrát, než obyvatele svorně v souladu s Evropským postojem vyjádřili svůj souhlas. To ještě nezapomeňme na propagandistický nátlak na občany skrze média v těch zemích, kde do té doby nebyl řádný postoj k idejím Evropské unie. Na televizních obrazovkách jsme tak často vidívali manipulativní spoty jako „Fondy EU – investice do vaší budoucnosti“, či pořady jako Evropský manuál. Vlaječku unie jsme vidívali prakticky na každé stavbě a rekonstrukci s doplňující informaci, že tento projekt byl spolufinancován z fondu EU. Byť se jednalo mnohdy jen o minimální spoluúčast a peníze z EU jsou ve skutečnosti z našich vlastních daní. Média prakticky veškeré zpravodajství předkládala a dosud předkládají v řádném proevropském obalu. Naštěstí je ale reálná skutečnost mnohem ostřejší než medií poskytovaná „ideomasáž“.

Referendum o euro

To si uvědomujeme hlavně nyní, kdy hrozí, že bychom se dostali do stejné šlamastyky jako země mající za řádné platidlo euro. Voláme tak dnes občané i mnozí politikové po referendu, kde by byla otázka vstupu do eurozóny nastolena a demokraticky zodpovězena. Levák Brusel však reaguje tím, že pozvedá varovný prst. Což je zároveň signál, aby jeho nohsledové jako Karel Schwarzenberg nebo Jiří Pehe, počali český národ kárat za svéhlavost a nedostatečné evropanství. Vtipné je, že nás nekárají za odmítavé rozhodnutí, ale za to, že se chceme demokraticky rozhodovat. Kdyby byl případ opačný, euro by nechtěla vláda a parlament, ale obyvatele ano, Levák Brusel by volal a spolu s ním jeho nohsledové po uspořádání referenda.

Leváci z Bruselu na nás a naše názory zkrátka prdí. Mají svou utopii socialistické zeměkoule, kterou jako jiní fašisté v minulosti chtějí prosazovat jakýmkoli možným byť nedemokratickým způsobem. Svoboda je pro ně jen nedůležitým přežitkem a hrozbou pro tyto jejich ideje.

Autor: Tomáš Kupec | středa 2.11.2011 13:06 | karma článku: 32.04 | přečteno: 1329x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Společnost

Zdeňka Ortová

Nevyžádaná hudba sobotní noci

Je sobotní večer a hudba, která je určena pro návštěvníky sprnové venkovní taneční zábavy, se právě prodírá otevřeným oknem až k nám do obýváku.

19.8.2017 v 22:55 | Karma článku: 5.68 | Přečteno: 133 | Diskuse

Radim Lhoták

Po Německu se potulují stovky tisíc odsouzených nelegálních imigrantů: Není je kam zavřít.

Brusel úspěšně blokuje jakákoliv účinná opatření a německé orgány šturmují v otázkách vnitřní bezpečnosti. Čeká nás stejná doba temna jako po pádu Římského impéria?

19.8.2017 v 12:44 | Karma článku: 32.41 | Přečteno: 1110 |

Leona Orságová

Obtěžování? Buď ráda, že se líbíš!

„Fííí! Ty máš ale postavičku, nechceš, abych ti...“ aneb málokterá láska začala hvízdáním a pokřikováním z lešení.

19.8.2017 v 12:00 | Karma článku: 20.06 | Přečteno: 1381 |

Lubomír Stejskal

K útoku v Barceloně trochu jinak

Dovedeme si představit, že by Evropská unie posílala finanční prostředky Islámskému státu? Šílená otázka, šílená představa. Proč se takto šíleně ptám?

19.8.2017 v 8:00 | Karma článku: 45.82 | Přečteno: 5150 | Diskuse

Petr Sejkora

Nůž na krk EU - referendum 2021

Není řeč o emotivním CZEXIT! Jde o využití příštích 4 let k vyjednání důstojnější existence ČR v unii.

19.8.2017 v 5:45 | Karma článku: 30.64 | Přečteno: 845 | Diskuse
Počet článků 51 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1797

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené stránky

Oblíbené knihy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.